دکتر کاظم محقق

خانه خدمات ما پی آر پی PRP درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

تخفیف ۳۰ درصدی پی آر پی PRP در یکی از بهترین کلینیک های زیبایی تهران

 

پلاسمای غنی از پلاکت که اغلب به پی آر پی (PRP) موسوم است، پلاسمای تغلیظ شده خون (گرفته شده از خون) است که دارای حدود پنج برابر تعداد پلاکت موجود در گردش خون طبیعی است. به غیر از سلول های قرمز خون و سلول های سفید خون، خون ما حاوی سلول های شناخته شده ای به نام پلاکت ها ست. عملکرد پلاکت ها، تسریع بهبود و کمک به لخته شدن خون در محل زخم است. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که باعث بازسازی سلول ها در بدن می شود. پی آر پی PRP از دو دهه گذشته در پزشکی استفاده می شود.

خواص پلاکت ها به خصوص در بازسازی بافت ها به طور گسترده ای در پزشکی، شناخته و پذیرفته شده است، اما استفاده از آن وضعیت های پزشکی در حال حاضر در حال مطالعه است.استفاده از پی آر پی PRP برای درمان ریزش مو که دارای پتانسیل لازم برای تغییر راه درمان است، آن را به عنوان انقلابی در درمان ریزش مو در سراسر جهان تبدیل کرده است.

کمک کردن پلاکت ها در لخته شدن خون، رمز توانایی بدن در بهبود زخم است. ایده پشت درمان پی آر پی PRP این است که با افزایش تعداد پلاکت ها در یک منطقه زخمی، ظرفیت التیام بافت در آن منطقه شتاب خواهد یافت.
تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) تکنیکی است که برای بهبود بدن، از خون خود بدن استفاده می شود. پزشکان از این تکنیک برای رشد موی کم پشت شده، پیوند مو، و بهبود زخم استفاده می کنند. بسیاری از بیماران از این نوع درمان بهره مند شده اند.

پی آر پی PRP چگونه در درمان ریزش مو کمک می کند؟
وقتی فولیکول های مو و یا ریشه موها سالم است، رشد موها نیز طبیعی است. فولیکول های مو به دلیل تغذیه شان توسط خون زنده می مانند. وقتی ما پلاکت ها را توسط پی آر پی به محل فولیکول آسیب دیده مو وارد می کنیم، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. برخی پزشکان در سراسر جهان بر این باورند که پی آر پی PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

 روش کار

درمان با PRP در ۳ مرحله انجام می شود.

ابتدا حدود ۴۰-۳۵ سی سی از خون شما گرفته می شود. این کار بسیار شبیه به دادن یک آزمایش خون معمولی است. خون جمع آوری شده شما در داخل چند کیت (لوله) پی آر پی ریخته می شود. سپس لوله ها، در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار می گیرد و در ۲ مرحله حدود ۱۰ دقیقه چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز دستگاه، اجزای خون شما را از هم جدا می کند. پلاکت ها ی تغلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا پی آر پی PRP که شامل عوامل رشد فراوان و سلولهای بنیادی است، آماده به استفاده در پوست سر می باشد. هدف از این فرایند، افزایش اثرات درمان پی آر پی PRP در ریزش مو است.

در مرحله بعد پلاسمای غنی از پلاکت توسط یک سوزن بسیار ظریف که معمولا بر روی یک گان ( تفنگ تزریق ) سوار است، به داخل پوست سر تزریق می شود. این کار توسط تزریقات متعدد در نقاط مختلف پوست سر و با عمق کم ( ۳ تا ۴ میلیمتر ) انجام می پذیرد. از آنجایی که حجم پی آر پی در هر تزریق کم است و سوزن استفاده شده بسیار نازک می باشد لذا میزان درد و سوزش هنگام کار خفیف خواهد بود که البته با استفاده از بی حس کننده های موضعی این حالت ناخوشایند باز هم کمتر شده و یا اصلا وجود نخواهد داشت.
توصیه می شود محل عمل پی آر پی تا روز بعد شسته نشود. بعد از انجام پی آر پی نیاز به هیچ گونه استراحت وجود ندارد و شما می توانید به فعالیت های عادی خود بپردازید.
استفاده از پی آر پی در جهت رشد مو، منافع زیادی دارد. نشان داده شده است که فاکتور های رشد تغلیظ شده پلاکتی در رشد موهای جدبد و پر پشت کردن موهای قبلی و همچنین در ضخیم و تقویت موهای پیوندی بسیار موثر است.
با این حال، همه نامزد ایده آلی برای انجام این روش نیستند. بیمارانی که عفونت فعال در پوست سر، سابقه عفونت های ویروسی مثل زونا، دیابت، هرگونه اختلال لخته شدن خون، و یا بیمارانی که در حال مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین هستند، و یا داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی مانند سیکلوسپورین مصرف می کنند، برای این روش کاندید نیستند.
همچنین ، اگر فولیکول های مو به طور کامل از دست رفته باشد، این روش کمتر احتمال دارد که بتواند به بیماران کمک کند. این گروه ممکن است نیاز به عمل جراحی پیوند مو داشته باشند.
آماده سازی و انجام عمل پی آر پی بر روی سر حدودا” یک ساعت به طول می انجامد. در صورت درد و سوزش خفیف پس از عمل مصرف استامینوفن بلامانع است ولی توصیه می شود از داروهای ضد التهاب ماندد ایبوبروفن، دیکلوفناک و … بدلیل احتمال تداخل اثرات درمانی پرهیز گردد.

عوارض

محل تزریق ممکن است تورم ، درد خفیف و یا حساسیت در لمس موضعی داشته باشد. تورم احتمالا بعد چند ساعت برطرف خواهد شد ولی حساسیت خفیف در لمس ممکن است تا ۲ روز بماند. احتمال عفونت موضعی با توجه ضد عفونی کردن موضع قبل از عمل، بسیار بسیار کاهش می یابد.

ایمنی

در PRP هیچ خطر واکنش آلرژی، حساسیت بیش از حد، یا جسم خارجی مطرح نیست پس یک انتخاب مطمئن برای بسیاری از بیماران است.

پیش آگهی

پیش آگهی عموما خوب است ، اما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسیاری از کلینیک ها بعد از استفاده از این روش درمانی، میزان موفقیت را حدود ۹۰ درصد گزارش کرده اند.

هزینه

با توجه به محلی که این عمل انجام می شود هزینه متغیر خواهد بود. هزینه انجام پی آر پی مو در مهرماه سال ۱۳۹۹ در این مرکز ۸۵۰ هزار تومان بوده است. با توجه به نوسانات قیمت، جهت استعلام هزینه انجام پی آر پی با ما تماس بگیرید.

 

پرسش های شما از پزشکتان در مورد پی آر پی برای درمان ریزش مو

 1. هزینه درمان چقدر است؟
  ۲٫ آیا بیمه آن را تحت پوشش قرار می دهد؟
  ۳٫ چند جلسه درمان نیاز دارم؟
  ۴٫ آیا این عمل دردناک است؟
  ۵٫ این روش تا چه حد بی خطر است؟
  ۶٫ علم پزشکی تا چه حد این روش را تایید می کند؟
  ۷٫ آیا موهای من مجددا به طور کامل رشد خواهد کرد و به پرپشتی قبل خواهد شد؟
  ۸٫ آیا هیچ گونه عارضه جانبی طولانی مدت با انجام این روش وجود دارد؟
  ۹٫ آیا این روش توسط سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) مورد تایید قرار گرفته است؟

 

گالری تصاویر قبل و بعد پی آر پی مو

 

 


روش پی آر پی PRP برای ریزش موی مردانه و جوانسازی

 

روش پی آر پی PRP چیست؟

 •     پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی (Platelet Rich Plasma) از خون خود بیمار به دست می آید و اساسا شامل پلاکت ها و سایر اجزای خون مانند پلاسما، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.
 •     پلاکت ها مسئول روند درمان هستند و حاوی مولکول های فعالی به نام فاکتور های رشد هستند که باعث ترمیم طبیعی بافت های آسیب دیده می شود.
 •     پی آر پی PRP حاوی پلاکت های تغلیظ شده ای ست که در نمونه خون یافت می شود.
 •     تعداد طبیعی پلاکت ها در خون شما در محدوده ۱۵۰ تا ۴۵۰ هزار عدد در هر میکرولیتر است و با توجه به میزان تغلیظ پلاکتی، شمار پلاکت ها در پی آر پی PRP می تواند به بیش از ۲ میلیون پلاکت در هر میکرولیتر برسد.
 •     پی آر پی PRP تنها محصول در دسترس است که حاوی سطوح بالایی از عوامل (فاکتور) طبیعی رشد است که باعث تحریک فولیکول های مو می شود و این برای برنامه های ترمیم موی مردان و زنان بسیار مفید است.
 •     هدف اولیه استفاده از پی آر پی PRP در ترمیم مو این است که باعث تحریک فولیکول های موی غیر فعال یا موهایی که به تازگی کاشته شده و بردن آنها به مرحله رشد فعال گردد.
 • مطالعات اولیه در مورد پی آر پی PRP نشان می دهد که بیماران خیلی خوب به درمان پی آر پی PRP پاسخ می دهند. مطالعات بالینی بزرگتری در حال انجام است، اما مقالات اخیر پزشکی دارای نتایج خوشبینانه زیادی نسبت به پی آر پی PRP  است. پی آر پی PRP به عنوان گزینه ای غیر جراحی در بیماران با تارهای نازک مو، بهبود قابل توجهی در قطر و ضخامت موها ایجاد می کند، البته نتایج این روش از بیماری نسبت به بیمار دیگر متفاوت است.

 

مزایای پی آر پی PRP

 •     به طور طبیعی رشد مو را تحریک می کند
 •     حجم، تراکم و پری موها را افزایش می دهد
 •     طول عمر موها را افزایش داده و موهای موجود را تقویت می کند
 •     کیفیت موها را بهبود می بخشد
 •     ریزش موها را کاهش می هد
 •     به طور کلی رضایت بیماران نسبت به آن بالاست
 •     تنها درمان غیر جراحی و غیر دارویی است که اثربخشی آن ثابت شده است
 •     می تواند در همراهی با سایر درمان ها و داروهای ضد ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد

 

چرا پی آر پی PRP موها را تقویت می کند؟

پلاکت های تغلیظ شده ای که در پی آر پی PRP یافت می شوند به لحاظ تئوری احتمالا از طریق تحریک محیط کوچکی در اطراف فولیکول مو، باعث رشد این فولیکول ها می شوند. درون پلاکتها، حاوی ساختارهای درون سلولی بسیاری مانند گلیکوژن، لیزوزوم ها و دانه های آلفا می باشد. این گرانول های (دانه ها) موجود در داخل پی آر پی PRP حاوی فاکتورهای (عوامل) لخته شدن و رشد هستند که در نهایت در طی روند ترمیم و بهبودی آزاد می شوند.

 

چگونگی انجام روش پی آر پی PRP

 •     درمان پی آر پی PRP حدود ۶۰ دقیقه طول می کشد و به صورت سرپایی انجام می شود.
 •     یک نمونه خون (۵۰-۲۰ میلی لیتر) به روشی مشابه با آزمایش خون از بیمار گرفته می شود
 •     نمونه خون سانتریفیوژ و اجزاء خون جداسازی می گردد
 •     پی آر پی PRP آماده ی استفاده به داخل یک سرنگ کشیده می شود
 •     حال، پی آر پی PRP آماده ی استفاده می تواند به داخل پوست سر تزریق شود.

 

چه انواعی از ریزش مو را توسط پی آر پی PRP می توان درمان کرد؟

 •     آلوپسی آندروژنی یا ریزش موی هورمونی: نوع عمده ای از ریزش مو که غالبا به دلیل اختلالات هورمونی ایجاد می گردد
 •     آلوپسی یا طاسی منتشر: که ناشی از تغییرات فیزیولوژیکی مانند استرس، کمبود مواد مغذی و غیره می باشد
 •     آلوپسی آره آتا یا ریزش موی سکه ای: بیماری خود ایمنی که در آن موها در برخی یا همه قسمت های پوست سر از دست می روند

 

 

مقیاس نوروود در مورد درجه بندی میزان ریزش موی مردانه

 

 

چند جلسه پی آر پی PRP لازم است؟

بر طبق نتایج تجربیات کلینیک های مدرن ترمیم مو که برنامه های مناسب برای ترمیم مو را مورد مطالعه قرار داده اند، پس از انجام پی آر پی PRP افزایش قابل توجهی در میزان رشد مو بین ماه های ۳ تا ۶ مشاهده شده و پس از گذشت ۳ ماه، تراکم موها افزایش قابل توجهی را داشته است. بیماران مبتلا به طاسی درجه  II تاIII  نتایج بهتری نسبت به بیماران مبتلا به آلوپسی های پیشرفته تر داشتند. برنامه پیشنهادی انجام پی آر پی پس از کاشت مو بدین قرار است:

 

    پی آر پی PRP اولیه در هفته های ۰، ۳، ۶ و ۱۲

    پی آر پی PRP تقویت کننده پس از ۶ و ۱۲ ماه از شروع درمان

    درمان های نگهدارنده هر دو سال (بسته به نتیجه)

 

 

مراحل کار در یک جلسه درمان پی آر پی  PRP

    در ابتدا یک مشاوره اولیه برای تعیین این موارد مورد نیاز است: مناطقی که باید برای ریزش مو تحت درمان قرار گیرند، تاریخچه پزشکی، گرفتن عکس و دستورالعمل ها و نکات قبل از عمل

    در روز عمل:

 •     پوست سر با یک محلول ضد عفونی کننده پاک و آماده می شود
 •     ممکن است از یک کرم ضد بی حس کننده موضعی در ناحیه  مورد نظر استفاده شود تا پوست سر را کرخت نماید
 •     از بیمار خون گرفته می شود و برای آماده سازی اش جهت تزریق سانتریفیوژ می شود
 •     از طریق تزریق هایی کوچک درون پوست، پی آر پی  PRP حاوی فاکتورهای رشد پلاکتی به نقاطی مجاور فولیکول های ضعیف رسانده می شود.

 

آیا پس از درمان پی آر پی  PRP نقاهت یا از کارافتادگی وجود دارد؟

 •     بعد از درمان پی آر پی  PRP محدودیت فعاليت وجود ندارد.
 •     بیماران فقط پس از چند ساعت از درمان می توانند موهایشان را به طور معمول شستشو دهند و فعالیت های روزمره و ورزشی خود را ادامه دهند.
 •     میزان ناچیزی از التهاب خفیف به صورت قرمزی یا صورتی شدن و بی حسی پوست سر ممکن است برای چند ساعت پس از انجام کار وجود داشته باشد.
 •     هیچ گونه رنگ کردن و یا دکلره کردن شیمیایی نباید حداقل برای ۷۲ ساعت انجام شود.
 •     استفاده از درمان های موضعی برای رشد مو مانند مینوکسیدیل یا داروهای مشابه می تواند از روز بعد از سر گرفته شود.

 

آیا عوامل دیگری وجود دارد که باعث می شود فردی برای انجام پی آر پی  PRP کاندید مناسبی نباشد؟

 

    اکثریت قریب به اتفاق افراد سالم می توانند به آسانی تحت درمان پی آر پی  PRP قرار گیرند.

 شرایط خاصی مانند اختلالات خونی و پلاکتی، بیماری مزمن کبدی، وجود یک عفونت فعال شدید، بی ثباتی قلبی و عروقی یا همودینامیک و یا گرفتن داروهای ضد انعقادی، از موارد منع انجام پی آر پی می باشد.

     بسته به تعداد فولیکول های موی ضعیف موجود در هر منطقه، مناطق مختلف پوست سر ممکن است پاسخ متفاوتی به پی آر پیPRP بدهد. به طور کلی، به استثنای مناطق کوچک ریزش موی سکه ای (آلوپسی آره آتا)، مناطقی که در آن فولیکول ها فقدان شدیدی دارد، نباید با پی آر پی PRP درمان شود.


 

پی آر پی PRP در همراهی با کاشت مو

 

به طور کلی هدف از پی آر پی PRP پس از کاشت مو، دستیابی سریع به نتایج مورد نظر می باشد. با استفاده از پی آر پی PRP در همراهی با کاشت مو، ریزش  موها کاهش یافته و موهای ناسالم و ریشه های ضعیف مو دوباره تقویت می شوند. با این کار موها مجددا احیا شده و به دلیل کاهش ریزش پر پشت تر می گردند.

پی آر پی PRP برای پوستی ناحیه ای که در آنجا کاشت انجام شده است بسیار مفید است. رد زخم ها و جراحات بعد از عمل کاشت مو می تواند به صورت لکه های قرمز و دلمه برای مدتی می تواند دیده شود. با پی آر پی PRP ، این پیامدهای منفی به سرعت برطرف می شود. پوست سر سالم تر می شود و توانایی رساندن مواد مغذی به موها افزایش می یابد.

 

پی آر پی PRP چیست؟

مقادیری خون در مقیاس کوچک از بدن خود فرد گرفته می شود؛ سپس پلاسما توسط روشی خاص از بقیه اجزاء جون جدا می گردد و به بدن تزریق می شود. پلاسمایی که در این روش به دست می آید، بسیار غنی از سلول هایی است که به اصطلاح “پلاکت” نامیده می شوند. عملکرد اصلی این سلول ها (پلاکت ها) در بدن، لخته کردن خون است. به دلیل وجود عوامل رشد در درونشان، پلاکت ها نقش مهمی در بهبود زخم دارند. از آنجا که خون استفاده شده در طول روند پی آر پی PRP از خود شخص است، واکنش های ایمنی رخ نمی دهد ودر نتیجه پی آر پی PRP باعث واکنش های آلرژیک نمی شود.

 

دلایل و مزایای کاربرد پی آر پی PRP

عمل پی آر پی  PRP برای فرد بسیار مفید و ایمن است و نتایج آن دوام طولانی مدت دارد. مهمتر اینکه دارای اثرات جوانساز و زیربنایی می باشد و این باعث می شود علائم جوان سازی آن ظاهر شود. به غیر از تولید کلاژن جدید، پی آر پی  PRP از تمام وظایف حیاتی پوست؛ پر کردن دوباره، نوسازی و جوان سازی پوست پشتیبانی می کند. به این ترتیب، پی آر پی  PRP در رفع چین و چروک ها و خطوط موثر می باشد.

پی آر پی  PRP به دلیل تقویت کردن مو از ریزش آن جلوگیری می کند ;  باعث می شود پوست سر نرمتر و لطیفتر شود، هر گونه آسیب مانند زخم ها و یا ترک های پوستی که ممکن است در طول عمل و یا بعد از روند عمل رخ دهد را به حداقل می رساند،؛ به سرعت پوست را در مقابل مشکلات پوستی ناشی از عمل های مختلف بازسازی و تقویت می کند و همچنین درد را کاهش می دهد.

 

درمان مو با پی آر پی PRP  چگونه انجام می شود؟

ریزش مو تا حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار در روز طبیعی تلقی می شود. اگر تعداد بیشتر از این باشد، ریزش مو باید جدی گرفته شود و با پزشک مشورت گردد. مشاوره به شما این فرصت را می دهد تا در صورت امکان درمان مو با روش پی آر پیPRP  ، از نتایج رضایت بخش آن بهره مند شوید. در طول روند انجام پی آر پی  PRP، از خود بیمار خون گرفته می شود و درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد تا پی آر پی PRP آماده شود. در این فرایند، بخشی از خون که پلاسما نامیده می شود و قابلیت تقویت ریشه های مو را را دارد، از بقیه خون جدا می گردد و در ناحیه ای که دچار ریزش مو می باشد تزریق می شود. روش پی آر پیPRP  به طور خاص در ریزش موی ژنتیکی و ارثی موثر است. درمان مو با روش پی آر پی PRP معمولا در یک دوره ۳-۶ ماهه به پایان می رسد. در این دوره، به طور متوسط ۳ الی ۴ جلسه درمانی ۱ ساعته با فواصل ۱ تا ۲ ماهه به اجرا گذاشته می شود. در پایان دوره، حداکثر ترمیم و تقویت موها حاصل خواهد گشت و این بهبودی برای یک سال و در صورت مراقبت های لازم ۲ تا ۳ سال تداوم خواهد داشت.

 

پیوند و کاشت مو با پی آر پی PRP چگونه انجام می شود؟

در طول روند کاشت مو، یک فاصله زمانی خاصی وجو دارد که از موقع برداشت ریشه های موی از ناحیه اهدا کننده، تا کاشت آنها در منطقه دریافت کننده می باشد. در این فاصله زمانی، تعدادی از فولیکول های مو ممکن است از دست بروند. در طول این مدت، زنده نگه داشتن فولیکول های مو برای پیوند مو بسیار ضروری است. ریشه های به دست آمده که اهمیت زیادی برای پیوند مو دارند، درون محلول های مخصوصی که از قبل تهیه شده اند در محلی خنک نگهداری می شوند.

اضافه کردن پی آر پی PRP به محلول های نگهدارنده و یا شستشوی فولیکول های مو با محلول پی آر پی PRP مفید است و موجب افزایش درصد موفقیت کار می شود. آثار همراهی پی آر پی PRP با کاشت مو شامل افزایش طول عمر فولیکول های مو، افزایش سرعت درمان زخم، و تسریع تولید مو توسط فولیکول های مو خواهد بود.

مهمترین مزیت پی آر پی PRP  صرف نظر از سهمش در آماده سازی فولیکولهای مو، حمایتش از روند کاشت مو در طول این عمل است. پس از پیوند مو، روش پی آر پی PRP انجام می گردد که هدف اولیه آن اطمینان از پایداری و حفظ فولیکول های مو است. این روش همچنین به تکمیل روند بهبودی پس از پیوند مو کمک می کند. علاوه بر این پس از کاشت مو، پی آر پی PRP فولیکول های موی تازه کاشته شده را احیا و جوانسازی می کند.

 

آیا پی آر پی PRP هیچگونه عوارض جانبی دارد؟

همانطور که در توضیحات قبلی ما ذکر شد، هیچ احتمالی از واکنش آلرژیک یا عفونت وجود ندارد، زیرا خونی که در روش پی آر پی PRP  بر روی آن کار می شود از خود فرد گرفته می شود. پس مانند هیچ ماده دیگری که منشاء خارجی دارد و به بدن منتقل می شود، نیست و در نتیجه موجب نتایج غیر منتظره نخواهد گشت.

انجام پی آر پی PRP در افراد مختلف می تواند میزان اثرات متفاوتی داشته باشد. پی آر پی PRP روشی کاملا منحصر به فرد و مفید است. بسیار مهم است پس از عمل اطمینان حاصل شود که انتظارات و واقعیتات یکسان هستند. این روش یک روش کمکی است که فقط برای کمک به بازتوانی و کاهش نقاهت انتخاب و اجرا می گردد.


 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت ریزش مو و درمان های موجود، همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

 

در اینجا به سوالات پرتکرار درباره تزریق ژل (فیلر) پاسخ داده شده است، برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

 

ترمیم مو به روش پی آر پی PRP چیست؟

پی آر پی PRP ، روشی غیر جراحی برای ترمیم موهاست و شامل استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت (Platelet Rich Plasma) خود شما به صورت موضعی و تزریق به ناحیه ریزش مو برای تحریک رشد موهای جدید و بهبود سلامت و بافت ساقه موهای موجود می باشد.

 

درمان پی آر پی PRP چگونه عمل می کند؟

پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پیPRP  برای تحریک رشد و تغذیه فولیکول (پیاز) های مو استفاده می شود. پلاسما با غلظت بالا حاوی پلاکت هایی است که عوامل رشد را آزاد می کنند. نشان داده شده که این عوامل رشد، موهای جدید ایجاد می کنند و تراکم و سلامت موهای موجود را بهبود می بخشند.

 

آیا این درمان دوران نقاهت دارد و ناخوشایند است ؟

قبل از تزریق پی آر پی PRP  نواحی مورد نظر به طور موثر بی حس می گردد. پس از درمان به مدت ۳ الی ۵ روز حساسیت و تورم خفیفی در محل تزریق وجود دارد ولی این با فعالیت های روزانه هیچ تداخلی ندارد و از روز بعد می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید.

 

هر جلسه درمان چه مدت طول می کشد؟

کل روند درمان شامل آماده سازی پی آر پی PRP (در مطب)، تمیز کردن منطقه تحت درمان، تزریق پی آر پی PRP به پوست سر برای اکثر بیماران حداکثر یک ساعت طول می کشد.

 

چه نتیجه ای باید از درمان پی آر پی PRP انتظار داشته باشم؟

پی آر پی PRP حاوی ترکیبی غنی و غلیظ از سیتوکین ها و عوامل رشد است که می تواند فعال گشته و به مناطق ریزش مو و تزریق شود. این منجر به تحریک فولیکول های موی به خواب رفته و رویش مجدد مو می شود. مشاهده شده که درمان پی آر پی PRP حداقل باعث بهبود سلامت مو، استحکام، قطر مو و جلوگیری از ریزش مو می شود و در نتیجه می تواند تعداد موهای فعلی را حفظ کند و سلامت و کیفیت موهای فعلی شما را بهبود بخشد و در بهترین حالت باعث ایجاد موهای جدید می شود که میزان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

نشان داده شده که پی آر پی PRP در ریزش موی مردان و زنان باعث ایجاد رویش مجدد موهای جدید می شود، ریزش موهای مردان و زنان را کاهش می دهد و ضخامت، تراکم و استحکام موها را افزایش می دهد. داروها، مواد مغذی و تقویت کننده های خارج سلولی می تواند به پی آر پی PRP اضافه شود تا پس از درمان پی آر پی PRP  رویش مجدد و تقویت موها افزایش یابد.

 

برای تقویت موها به چند جلسه درمان با پی آر پیPRP  نیاز دارم؟

به عنوان یک درمان اولیه، در اکثر افراد دچار ضعیف شدن موها، برای گرفتن بهترین نتایج ما ۴ جلسه درمانی را با فواصل ۱ تا ۴ ماهه توصیه می کنیم. پس از آن برای حفظ نتایج رویش مجدد موها، هر یک تا دو سال شما نیاز به یک جلسه درمان نگهدارنده خواهید داشت.

 

از چه زمان باید منتظر دیدن نتایج درمان پی آر پی PRP باشم؟

اگر چه شما بهبود تراکم، ضخامت ساقه مو و رشد موهای جدید در منطقه تحت درمان را کم کم در طی دو هفته پس از درمان شاهد خواهید دید، برای رسیدن به نتایج قابل قبول به طور معمول نیاز به ۳-۶ ماه از جلسات اولیه خواهد بود.

 

آیا برای پیشگیری از ریزش مو نیاز به تکرار درمان پی آر پی PRP می باشد؟

متاسفانه، نتایج درمان پی آر پی PRP برای رویش مجدد موها دائمی نیست. هیچ چیز نمی تواند استعداد ارث و ژنتیک شما را برای ریزش موی تغییر دهد و اگر درمان های نگهدارنده و مراقبتی در پیش گرفته نشود، ریزش مو برمی گردد. اکثر افرادی که دچار ریزش موی الگوی مردانه و الگوی زنانه هستند و به درمان ریزش مو با روش پی آر پی PRP پاسخ می دهند، ۱۲ تا ۲۴ ماه پس از درمان اولیه خود نیاز به تکرار درمان دارند. و البته به مانند درمان اولیه ، ممکن است ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا بهبود قابل توجهی در تراکم موها مشاهده گردد. درنتیجه، بسته به پاسخ فردی به درمان پی آر پی PRP ، ژنتیک، میزان ریزش مو و استفاده از سایر درمان های کمکی برای ریزش مو مانند مینوکسیدیل موضعی، فیناستراید خوراکی و غیره، ممکن است پی آر پی PRP به تکرار دوره ای نیاز داشته باشد. تواتر و تعداد جلسات درمان همچنین به اهداف درمانی شما بستگی دارد.

 

عوارض جانبی درمان پی آر پی PRP برای ریزش مو چه هستند؟

از آنجا که PRP از بدن خود شما به دست می آید، تقریبا امکان واکنش های آلرژیک وجود ندارد.

 

 •     همانند هر درمان دیگری که متضمن ورود سوزن به بدن است، خونریزی خفیف که به راحتی با استفاده از فشار کنترل می شود.
 •     خطر ناچیزی از کبودی و عفونت در محل تزریق
 •     مقداری حساسیت به لمس در منطقه درمان شده که ممکن است چند روز طول بکشد
 •     در تعداد کمی از افراد، شاید تورم خفیفی در منطقه تحت درمان وجود داشته باشد که ممکن است چند روز طول بکشد
 •     به ندرت ریزش موقت مو

 

اگر دچار ریزش مو هستید یا به وضوح موهای ضعیفی دارید، به شما توصیه می کنیم که درمان با پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی PRP را در مطب دکتر کاظم محقق در نظر داشته باشید. پی آر پی PRP یک درمان با حداقل تهاجم است که قادر به توقف ریزش مو و تحریک رشد مو می باشد. دکتر کاظم محقق ، یک پزشک بسیار با تجربه و دوره دیده انجمن جراحان ایران است که به بیماران خود کمک می کند تا با این درمان قوی ضد ریزش، به نتایج قابل توجهی دست یابند. اگر مایلید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، همین امروز با مطب ما تماس بگیرید.

 

پی آر پی PRP چیست؟

پی آر پی PRP یک پلاسما با غلظت بالاست که از خون شما می آید. این حاوی غلظت بالایی از پلاکت ها می باشد که از اجزاء خون شماست. پلاکت ها سرشار ازعوامل رشد هستند که در تولید سلول های بدن، رشد و روند بهبود زخم ها ضروری می باشند.

 

پی آر پی PRP درمانی برای از ریزش مو

ریزش موی آندروژنی، که معمولا به عنوان طاسی الگوی مردانه یا زنانه شناخته می شود، یک اختلال مزمن ریزش مو در مردان و زنان است. نشان داده شده که درمان با تزریق پی آر پی PRP در درمان ریزش موی مردانه و زنانه بدون عوارض جانبی قابل توجه و بدون هیچگونه دوران نقاهت، موثر بوده است.

 

درمان چگونه انجام می پذیرد؟

پی آر پی PRP یک روش درمانی غیر جراحی و با حداقل تهاجم است که در مطب ما انجام می شود. در این روش خون از بیمار کشیده شده و آماده می شود و سپس در مناطق مبتلا، به پوست سر تزریق می شود. پلاکتها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که به تحریک سلولهای بنیادی و رشد موها کمک می کنند.

 

آیا این روش دردناک است؟

در هنگام تزریق ناخوشایندی و درد مختصری وجود دارد که با اتمام جلسه درمان پایان می یابد. ما راه های مختلفی برای قابل تحمل کردن و به حداقل رساندن درد و یا ناراحتی در طول درمان را داریم. در طی جلسه درمان، مناطق تحت درمان ممکن است احساس بی حسی در لمس را داشته باشد.

 

چه زمان نتایج را می بینم؟

نتایج پی آر پی PRP در هر بیمار متفاوت است. پی آر پی PRP درمانی همیشگی برای ریزش مو نیست اما نشان داده شده است که از دست رفتن موها را به تاخیر انداخته و موجب بازگشت رشد و تراکم موها می شود. بیماران پس از یک جلسه درمان می توانند رشد و افزایش موها را ببینند، اما توصیه می شود که جلسات درمانی تکمیل شود. ما بعد از هر جلسه درمان وضعیت شما ارزیابی می کنیم تا تعیین کنیم آیا پی آر پی PRP درمان مؤثری برای شما بوذه است یا خیر.

 

مطالب مرتبط:

پی آر پی در کاشت مو

مزوتراپی برای تقویت مو

پی آر پی برای جوانسازی صورت

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
دلاور :

سلام
میخاستم بدونم روش PRPبرای رویش موی صورت(ریش) در مردان کاربرد داره؟
باتشکر

 

پاسخ:

در صورتی که کم پشتی ریش حالت سرشتی داشته باشد پی آر پی تاثیری نخواهد داشت، در غیر اینصورت می توان از آن برای رویش مجدد موهای صورت استفاده نمود.

موفق باشید

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

20 نظر در مورد “درمان ریزش مو با پی آر پی PRP;

  1. سلام. پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی (PRP) از تزریق پلاکت های خود بیمار برای تقویت پیازهای مو، جوانسازی پوست، تسریع در بهبود تاندون ها، رباط ها ، ماهیچه ها و مفاصل آسیب دیده استفاده می کند. در واقع در روش تزریق پی آر پی از قدرت ترمیمی خود بیمار برای اهداف ذکر شده استفاده می شود.

  1. سلام. سی نفر در یک مطالعه شرکت داده شدند و نتایج نشان داد كه پی آر پی PRP برای ریزش مو بسیار بهتر از داروی موضعی روگین Rogaine عمل می كند. اما این مطالعه همچنین نشان داد که سطح پلاکت شما می تواند بر میزان عملکرد پلاسمای شما بر ریزش مو تأثیر بگذارد. سطح پایین تر از پلاکت خون ممکن است به این معنی باشد که پی آر پی PRP برای شما تاثیر کمتری داشته باشد. در این موارد باید حجم خونگیری را افزایش داد تا بتوان میزان بیشتری از پلاکت را از خون بدست آورد.

  1. سلام. رویش مجدد موها از اهداف اصلی پی آر پی است. در ریزش مو ، پلاکت های تزریق شده، فولیکول های غیرفعال مو یا پیازهای موی تازه کاشته شده را وارد فاز رشد فعال می کنند و باعث می شوند که مو دوباره رشد کند.

  1. سلام
   با توجه به اینکه در روش پی آر پی از پلاکت های خود فرد استفاده می شود، احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی بسیار غیر محتمل است.
   در مایع پی آر پی غلظت بالایی هم از گلبول های سفید وجود دارد، در نتیجه احتمال ایجاد عفونت موضعی بسیار ضعیف خواهد بود.

   درد در محل تزریق، تورم موضعی و قرمزی از محتمل ترین عوارض جانبی پی آر پی هستند که همگی موقتی بوده و به سرعت رفع می شوند.

  1. سلام
   به طور کلی تزریق پی آر پی PRP زیاد دردناک نیست. با این حال ، میزان ناراحتی بستگی به محل تحت درمان در بدن بستگی دارد.
   قبل از عمل نواحی تحت درمان با کرم های بی حسی یا تزریق تحت بی حسی قرار می گیرد.
   بعد از عمل گاهی اوقات مقدار کمی درد وجود دارد. با این حال ، این درد بیش از چند روز طول نمی کشد و می توان با استفاده از قرص استامینوفن ساده به حداقل رساند.

  1. درمان با پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی (PRP) می تواند برای تقویت مو و سایر اهداف زیبایی به کار برده شود.
   نتایج درمان پی آر پی PRP بعد از دو تا شش ماه پس از انجام قابل توجه است ولی بخصوص در صورت عدم رفع مشکل ضمینه ای، دائمی نیست.
   بیماران ممکن است حداقل یک بار در سال به جلسات مجدد تزریق نیاز داشته باشند.

  1. سلام
   هر قدر فاصله زمانی از شروع کم شدن شدن موها تا انجام پی آر پی کمتر باشد، احتمال موفقیت پی آر پی بیشتر خواهد بود. احتمال موفقیت در مورد موهایی که در ۳ ساله اخیر ضعیف گشته اند حدود ۷۰ درصد تخمین زده می شود.
   در مورد کاربرد ارتوپدی پی آر پی، در تحقیقی که انجام گردیده، بعد از ۲۴ هفته ، تقریباً ۸۴ درصد بیمارانی که تزریق پی آر پی PRP را دریافت کرده اند ، حداقل ۲۵ درصد یا بیشتر از میزان درد را کاهش داده است.

  1. پس از انجام پی آر پی نکات زیر را رعایت فرمایید:
   از استفاده از یخ یا گرما در محل تزریق برای ۷۲ ساعت اول پس از عمل خودداری کنید.
   چند روز اول بعد از عمل حمام گرم نکنید و به سونا نروید.
   از مصرف هرگونه مشروبات الکلی برای هفته اول پس از عمل خودداری کنید.
   پس از انجام پی آر پی به مدت ۶ هفته از داروهای ممنوعه در پی آر پی استفاده نکنید. این داروها شامل انواع کورتیکواستروییدها (کورتون ها ) و مسکن های غیر استروییدی می باشد.

  1. بیماران دچار ریزش مو با فولیکولهای موی سالم (کسانی که فقط دچار کم پشتی موها هستند) کاندیداهای خوبی برای پی آر پی PRP هستند. این افراد ممکن است ریزش بیش از حد داشته باشند ، اما کاملاً طاس نیستند. هر چه زودتر فرد برای رفع ریزش مو وارد عمل شود ، نتایج آنها بهتر خواهد بود.

  1. پی آر پی PRP یک روش غیر جراحی در درمان ریزش مو است. نشان داده شده است که فاکتورهای رشد درون پلاکت ها باعث تحریک رشد موهای جدید و ضخیم شدن موهای نازک شده می گردند و باعث می شوند که موهای پیوند شده هم ضخیم تر و سالم تر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *