دکتر کاظم محقق

خانه خدمات ما پلاسما جت

پلاسما جت

 

پلاسما جت چیست؟

 

Jett Plasma  یا پلاسما جت یک فناوری پیشرفته است که از آن برای سفت کردن پوست و لیفت غیر جراحی پوست استفاده می شود. از این روش برای لیفت غیر جراحی پلک ، کیسه یا پف چشم ، سفت کردن پوست روی گردن و اطراف دهان ، جوان سازی دست و همچنین برداشتن خال ، زوائد پوستی و زگیل استفاده می شود.

پلاسما جت از جریان مستقیم (DC) به جای یک جریان متناوب (AC) استفاده می کند.

 

 

پلاسما جت چگونه کار می کند؟

 

پلاسما جت،  از “پلاسما” ( چهارمین حالت ماده پس از جامد ، مایع و گاز ) استفاده می کند. این گاز یونیزه ای است که به شدت شارژ می شود و تقریباً مانند یک جرقه کم نور به طور مؤثر پوست اضافی را تبخیر  یا “تصعید” می کند و در نهایت از خود یک لایه بر جای می گذارد که بعد از گذشت یک هفته از بین می رود.

از بین رفتن بافت اضافی و گرمای ایجاد شده به طور موثری پوست را محکم کرده و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

دستگاه پلاسما دارای پلاسما با درجه حرارت پایین است که می تواند از آن در صورت و بدن فرد استفاده شود.

 

از پلاسما جت برای چه کاری استفاده می شود؟

 

جت پلاسما برای بسیاری از مشکلات پوستی که قبلاً فقط جراحی می توانست به آن کمک کند، یک جایگزین غیر جراحی ارائه می دهد.

پلاسما جت را می توان برای این موارد استفاده کرد:

 

 • لیفت پلک بدون جراحی (بلفاروپلاستی غیرجراحی)
 • رفع چین و چروک در اطراف دهان (خطوط سیگاری ها) و چشم (پنجه کلاغی)
 • برداشتن زوائد پوستی ، فیبروم و زگیل
 • بهبود جای آکنه (جوش)
 • کاهش لکه های پوستی
 • کاهش ترک های پوستی(استرچ مارک) و شلی پوست
 • لیفت و سفت شدن پوست صورت ، گردن و بدن از جمله ابروها و پنجه کلاغی ها
 • جوان سازی دست

 

پلاسما جت علاوه بر از بین بردن پوست اضافی برای دادن حالت لیفت به پوست ، برای جوان سازی طولانی مدت پوست، تولید کلاژن را نیز بیشتر می کند.

این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بسیاری از جلسات می تواند در کمتر از یک ساعت انجام شود ، در حالی که نتایج آن می تواند تا پنج سال ادامه داشته باشد.

دستگاه های پلاسمای AC وبیوتی پن ها فقط می توانند حرارت نقطه ایجاد کنند ولی پلاسما جت Jett Plasma می تواند یک جریان مداوم پلاسما را فراهم کند که به دستگاه اجازه می دهد با حرکت “اسکن” (مداوم) روی پوست حرکت کند.

این امر باعث می شود منطقه تحت درمان نسبت به روش سنتی نقطه ای با آسیب کمتر درمان شود. همچنین نقاط پلاسما جت كوچكتر و تا عمق ثابتي هستند كه به گفته سازندگان ، هنگام استفاده روي پوست ، عمل آنرا دقيق تر مي كند.

 

 

روش کار چگونه است؟

 

معمولاً قبل از شروع کار یک بی حسی موضعی استفاده می شود. بسته به منطقه ای که تحت درمان قرار می گیرد ، ممکن است یک تزریق یا یک کرم بی حسی استفاده شود. به عنوان مثال ، برداشتن خال به تزریق بی حسی احتیاج دارد در حالی که معمولاً برای لیفت غیر جراحی پلک از کرم بی حسی استفاده می شود.

 

هنگام اتصال پلاسما با پوست ، ممکن است احساس گرما شود. بسته به آستانه درد شما ممکن است ناراحتی خفیفی داشته باشد که به محض اتمام عمل فروکش می کند. ناحیه چشم و نواحی اطراف دهان می تواند کاملاً حساس باشد و ممکن است نیاز به بی حسی بیشتری داشته باشد.

 

 

عوارض جانبی پلاسما جت چه هستند؟

 

عوارض جانبی شامل التهاب و گرگرفتگی در ناحیه تحت درمان است که ممکن است دو تا سه روز ادامه داشته باشد. این در اطراف ناحیه چشم ممکن است طولانی تر باشد ( تا ده روز و تورم موجود ممکن است چند روز طول بکشد ). خوابیدن با بالش های اضافی برای بالا نگه داشتن سر می تواند کمک کننده باشد.

بستن لایه روی پوست یا نقطه های کوچک زخم پوستی روی پوست وجود خواهد داشت که به مدت یک هفته تا ده روز ادامه خواهد داشت. مهم است که لایه ترمیمی روی زخم را بر ندارید یا خراش ندهید و اجازه دهید پوسته ها بدون دخالت از بین بروند.

اگر خال درمان شود منطقه ای معادل اندازه خال لایه می بندد و لایه روی زخم در طی ۱-۲ هفته می افتد و بهبود می یابد.

حداقل ۲۴ ساعت بعد از درمان ، هیچ آرایشی نکشید.

 

 

آیا پلاسما جت برای همه مناسب است؟

 

نه ، پلاسما جت برای همه مناسب نیست. این روش برای این افراد مناسب نیست، کسانی که:

 

 • یک ضربان ساز داشته باشند
 • باردار هستند
 • صرع داشته باشند
 • هرگونه ایمپلنت فلزی داشته باشند
 • سرطان داشته باشند
 • یک بیماری التهابی حاد داشته باشند
 • مقدار زیادی پوست برای از برداشتن داشته باشید.

 

 

چند جلسه درمان لازم است؟

 

برای لیفت غیر جراحی پلک و جوان سازی پوست معمولاً فقط دو تا سه جلسه طول می کشد تا به نتیجه مطلوب برسد. با این حال ، اکثر بیماران فقط پس از یک جلسه، پاسخ مثبت را نشان می دهند. شما نتایج اولیه را فوراً مشاهده خواهید کرد و نتیجه آن تا ماه های آینده ادامه خواهد یافت و ممکن است تا ۵ سال ماندگاری داشته باشد.

 

برداشتن خال ، زگیل و زوائد پوستی یک روش تک جلسه ای است.

 

هزینه و قیمت پلاسما جت چقدر است؟

 

قیمت در کشور انگلستان بستگی به منطقه تحت درمان دارد. این هزینه ها در ایران یک دهم این مقادیر می باشد:

 • برداشتن خال از ۷۵ پوند
 • زوائد پوستی از ۵۰ پوند
 • لیفت غیر جراحی پلک از ۷۵۰ پوند
 • پنجه کلاغی ها از ۴۵۰ پوند
 • جوانسازی دست از ۶۰۰ پوند
 • لیفت گردن از ۷۵۰ پوند

 

خوب آیا این روش ارزشش را دارد؟

این روش می تواند روشی مؤثر برای از بین بردن خال ، زوائد پوستی و زگیل باشد. پلاسما جت برای این اهداف نسبتاً بدون درد است و تأثیر چشمگیر دارد. اگر مستعد ابتلا به لک هستید یا پوست تیره دارید ، از پزشک خود در مورد احتمال ایجاد لکه های رنگدانه ای سوال کنید.

پلاسما جت برای سفت شدن پوست و لیفت غیر جراحی پلک بسیار ارزان تر از گزینه های جراحی است و تولید کنندگان می گویند که این نتایج می تواند تا پنج سال دوام داشته باشد و این امر آن را با جراحی قابل مقایسه می کند.

اطمینان حاصل کنید که شخصی که این روش را انجام می دهد ، پزشک باشد تا تحت نظر پزشک باشد که به درستی این روش را  آموزش دیده باشد و بتواند آن را به درستی انجام دهد.

توجه:  در سالن های زیبایی هم می توانند روشهایی مشابه این را انجام دهند اما دستگاههایی که برای آن آموزش دیده اند یا به اندازه کافی قدرتمند نیستند و یا احتمال ایجاد عوارض بیشتر خواهد بود.

 

تماس با ما: 02144219771

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *