دکتر کاظم محقق

خانه هایفو و هایفوتراپی چیست؟

هایفو و هایفوتراپی چیست؟

تخفیف ۳۰ درصدی هایفو و هایفوتراپی در یکی از بهترین کلینیک های زیبایی تهران

 

هایفو به واقع نوین ترین سیستم جوان سازی با روشی مدرن برای افزایش محسوس اثرات درمان های جوانساز پوست (مانند تحریک تولید کلاژن، بازسازی لایه های پوست) است که بدون نیاز به تزریق، برش و یا لیزر و همچنین بدون هیچ نیازی به دوره نقاهت اعمال اثر می کند.

هایفوتراپی ( درمان با هایفو ) یا اولتراسوند متمرکز، یک روش درمانی غیر تهاجمی می گردد که برای لیفت پوست بویژه در نواحی صورت، غبغب، گردن، پیشانی و سینه استفاده می‌شود.

در روش هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز اولتراسوند (ماوراء صوت)، به مرور پوستی که شل شده، سفت و کشیده شده و مجدداً قوام خود را باز می یابد. هایفوتراپی هیچ نیازی به بستری گشتن ندارد.

 

روش هایفوتراپی برخلاف سامانه های قدیمی مثل سیستم های لیزر و آر اف (رادیوفرکانس) که با انتقال حرارت از سطح پوست بافت را گرم می کردند، انرژی امواج ماوراء صوت را مستقیما و بدون واسطه در زیر پوست متمرکز می نماید.

انرژی متمرکز شده امواج ماوراء صوت در جهت تولید کلاژن جدید، بدون اینکه حرارت سطح پوست را بالا ببرد دمای لایه های اصلی عمق پوست را تا ۶۰ درجه سانتی گراد بالا می برد.

 

روش کار و مکانیسم عمل

 

در هایفوتراپی انرژی متمرکز شده ی ماوراصوت بدون اینکه هیچ آسیبی به سطح پوست و یا بافت‌های اطراف وارد کند، از  پوست رد شده  و موجب گرم شدن نواحی عمقی تری که مورد نظر پزشک هستند می‌شود. بالا رفتن دمای لایه های عمقی موجب می گردد فرایندهای طبیعی‌ترمیم بدن فعال گشته و روند ساخت کلاژن‌ تحریک گردد. با تحریک تولید کلاژن با گذشت زمان پوست لیفت شده و سفتی قبلی خود را مجددا به دست خواهد آورد. حصول نتایج درمانی در هایفوتراپی تدریجی خواهد بود و بعد از ۳ ماه به مرور آشکار خواهد گشت و روند ترمیم پوستی و تولید کلاژن تا ۸ ماه پس از انجام هایفو ادامه خواهد داشت.

 

قبل از انجام هایفو نیازی به آماده سازی پوست نمی باشد. در ابتدا پوست تمیز می گردد. سپس سطح پوست مناطق تحت درمان با ژل سونوگرافی آغشته شده و سری ( هند پیس) دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می شود.

هایفوتراپی هیچگونه دوران نقاهت و بستری نداشته و پس از انجام آن شامل محدودیت و مراقبت های خاصی نمی باشد. در این روش جوانسازی هيچ گونه ماده ى خارجى وارد بدن نمی گردد و فقط انرژی امواج ماوراصوت است که تحریکاتی را به پوست وارد می نماید تا بدن از راههای طبیعی به ترمیم و جوانسازی برسد.

هر جلسه درمان با توجه به وسعت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد و بلافاصله بعد از جلسه درمانی، فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد. پس از انجام جلسه هایفوتراپی ممکن است شما شاهد نتایج مثبت اولیه ای شوید که البته این نتایج موقتی بوده و نهایتا پس از دو هفته ناپدید می گردد. باید بدانیم که روند طبیعی تولید کلاژن های جدید که کارایی بهتری هم دارند به مرور و با گذشت زمانی در حدود ۳ تا ۸ ماه حاصل می گردد. لیفت پوست ممکن است در برخی نواحی مانند غبغب، پیشانی و گردن با سرعت بیشتری انجام شود.

پس از درمان ممکن است تورم های بسیار کم و بی اهمیتی قابل لمس وجود داشته باشد. عوارض خفیف و گذرای دیگر شامل کبودی ها و یا بی حسی های موقتی و کوچک در موارد نادر گزارش گردیده است.

 

کاربردهای هایفوتراپی

 

هایفوتراپی برای موارد زیر انجام می پذیرد:

کشیدن پوست صورت

سفت نمودن و جوان سازی پوست

لیفت ابرو

جوانسازی و لیفت گردن، دکلته

لیفت پوست شل شده ی بازو

 

آیا هایفوتراپی محدودیت سنی دارد ؟

 

با وجودی که هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد ولی غالبا کاندیدهای هایفو در محدوده سنی ۳۵ تا ۶۰ سال با خاصیت ارتجاعی پوستی مناسب هستند که از شلی مختصر تا متوسط پوست نواحی صورت، غبغب و گردن شکایت دارند.

هایفوتراپی قطعا جایگزینی برای جراحی نمی باشد و مناسب برای آن دسته از افرادی ست که تمایل به لیفت و جوانسازی صورت و گردن دارند ولی هنوز کاندید مناسبی برای لیفت جراحی نیستند و  یا اینکه فرد تمایلی به انجام لیفت جراحی ندارد. هایفوتراپی  روشی بدون تهاجم به پوست است و می توان آن را همراه با روش های دیگر زیبایی از جمله: پی آر پی، مزوتراپی، تزریق ژل، بوتاکس و … بکار برد تا بهترین نتایج ممکن به دست آید.

 

دوام و ماندگاری نتایج هایفوتراپی

ماندگاری نتایج حاصل شده از روش هافوتراپی حدودا ۲ سال می باشد. با توجه به اینکه روند پیر شدن پوست روندی همیشگی و توقف ناپذیر است، پس از انجام هایفو درمان های سبک و جزئی سالانه جهت ماندگاری بیشتر نتایج و کاهش سرعت پیر شدن پوست توصیه می گردد.

 

در اینجا به سوالات پرتکرار در مورد اولتراتراپی یا هایفوتراپی (امواج متمرکز ماورای صوت با شدت بالا) (HIFUTherapy)  پاسخ داده شده است، برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 هایفو یا اولتراسوند متمرکز شده با شدت شدید (HIFUTherapy) چیست؟

هایفوتراپی یک درمان غیر جراحی ایمن با استفاده از امواج فراصوت (همان امواج سونوگرافی) است که سن ظاهری پوست شما را که به دلیل اثرات زمان و جاذبه بالا رفته، پایین می آورد. این درمان از پاسخ بازسازی خود بدن برای لیفت آرام و تدریجی پوست ناحیه میانی صورت، پیشانی (بالای ابروها)، زیر چانه (غبغب) و گردن، و خطوط ظریف و چین و چروک ناحیه دکولته استفاده می کند.

 

  آیا روش هایفوتراپی می تواند جایگزین روش جراحی لیفت صورت باشد؟

هایفوتراپی درمان خود را بر روی همان لایه عمیق پایه ای انجام می دهد که در جراحی زیبایی ترمیم می گردد، اما نتایج حاصل از جراحی لیفت را تکرار نخواهد کرد. با این حال این روش، جایگزینی عالی است، مخصوصا برای افرادی که برای عمل جراحی آماده نیستند یا برای بیمارانی که به دنبال بهتر شدن نتایج جراحی زیبایی هستند.

 

آیا هایفوتراپی ایمن است؟

در حال حاضر سیستم  هایفو در نزدیک به ۶۰ کشور جهان به فروش می رسد و میلیون ها مورد درمان هایفو در سراسر جهان انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند (فراصوت) دارای پیشینه ای ثابت شده است و استفاده از آن در زمینه پزشکی به بیش از ۵۰ سال می رسد.

 

  تفاوت روش هایفوتراپی با روش لیزر در چیست؟

هایفوتراپی از انرژی صوت، و به طور دقیقتر همان انرژی دستگاه های سونوگرافی استفاده می کند. این انرژی دارای ویژگی های منحصر به فردی است و با تکنولوژی های دیگر بدون تهاجم در زمینه زیبایی متفاوت است به طوری که بدون اثر بر روی سطح پوست لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر خود قرار می هد. هایفوتراپی تولید کلاژن در بستر پوست  را تحریک می کند و موجب افزایش قابل توجه لیفت بافت در طی ۲-۳ ماه بعد می شود. مبنای کار لیزر بر انرژی نور است، که در دمای مطلوب نمی تواند به لایه های عمیق تر پوست برسد، بنابراین درمان های لیزری معمولا تنها پوست سطحی را درمان می کنند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار با یکدیگر سازگار هستند.

 

تفاوت اولتراتراپی Ultherapy یا هایفوتراپی با درمان لیزر چگونه است؟

اولتراتراپی یا هایفوتراپی از انرژی ماوراء صوت (مانند دستگاه سونوگرافی) که دارای ویژگی های منحصر به فردی است استفاده می کند و برخلاف بسیاری از دستگاه ها و تکنولوژی های دیگر اجازه می دهد تا برای درمان عمق پوست، در واقع لایه های سطحی پوست  را دور بزند. امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) دستگاه هایفو باعث تولید کلاژن در بستر پوست می گردد و در نتیجه موجب افزایش قابل توجهی از لیفت در طول دو تا سه ماه می شود. لیزرها بر اساس استفاده از انرژی نوری هستند و نمی توانند به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند. به طور معمول، درمان های لیزری فقط پوست سطحی را درمان می کنند و تاییدیه ی سازمان غذا و داروی امریکا FDA برای لیفت پوست را ندارند.

 

  تفاوت روش هایفوتراپی نسبت به سایر روش های زیبایی چگونه است؟

هایفوتراپی یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که از امواج ماوراء صوت (امواج سونوگرافی) متمرکز برای تحریک تولید کلاژن جدید در زیر لایه های سطحی پوست استفاده می کند. تولید کلاژن جدید چندین ماه طول می کشد، بنابراین نتایج ممکن است بیش از دو تا سه ماه ( حتی تا ۶ ماه ) طول بکشد تا آشکار شود. انجام این روش بسته به مساحت منطقه تحت درمان حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد، و پس از آن هیچ دوره نقاهت و از کار افتادگی ندارد. همچنین هایفو تنها روشی زیبایی است که از امواج ماوراء صوت سونوگرافی استفاده می کند و اجازه می دهد تا اپراتورها لایه های بافتی که در طول درمان مورد هدف قرار می گیرند را مشاهده کنند و اطمینان حاصل شود که انرژی دقیقا به جایی وارد می شود که بیشتر مفید است.

 

چگونه  هایفوتراپی باعث تولید کلاژن می شود؟

در طول درمان، دستگاه هایفو انژی امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) متمرکز را در عمق زیر پوست وارد می کند تا برای بازتولید کلاژن دمای آنجا به حد مطلوب برساند. هایفوتراپی، تخته پرش یه فرایند طبیعی است که به نام نئوکولاژنیز (تولید کلاژن جدید) شناخته می شود. نتیجه این فرایند، تولید کلاژن نو و تازه است.خود درمان شامل هیچ کرم، پرکننده یا سمومی نیست، بلکه برای حصول نتایج طبیعی و قابل توجه فقط بر پایه روند تولید کلاژن بدنتان استوار شده است.

 

کلاژن چکار می کند؟ هایفوتراپی (اولتراتراپی) چگونه باعث تولید کلاژن می شود؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با حفظ سفتی و قوام، به پوست حالت جوانی را می بخشد. همانطور که سن ما بالا می رود کلاژن شکسته و تجزیه می شود و نتیجه آن از دست رفتن  استحکام و انعطاف پذیری پوست است. هایفوتراپی برای ایجاد اثر حرارتی از امواج ماوراء صوت با تمرکز بالا استفاده می کند. اثرات حرارتی به وضوح فرایندی را آغاز می کند که موجب تولید کلاژن تازه و جدید می گردد.

 

هر جلسه هایفوتراپی (اولتراتراپی) چقدر طول می کشد ؟

طول درمان بستگی به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی ویژه ی شما دارد. یک جلسه درمان هایفوی صورت و گردن معمولا ۶۰-۹۰ دقیقه طول می کشد، در حالی که درمان ناحیه قفسه سینه به تنهایی حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد.

 

  آیا برای انجام کار نیاز به استراحت و گرفتن مرخصی دارم؟

برای یک جلسه درمان هایفو هیچ نقاهت و از کارافتادگی وجود ندارد. پس از عمل شما بلافاصله می توانید فعالیت های طبیعی و روزمره خود را بدون نیاز به اقدامات خاص پس از درمان دنبال کنید. این عمل به قدری سریع و آسان است که از آن به عنوان “لیفت زمان ناهار” نام برده می شود. بعد از عمل نیاز به استفاده از هیچ کرمی ندارد و شما می توانید برنامه مراقبت از پوست معمولتان را به اجرا در آورده و میک آپ همیشگی خود را داشته باشید.

 

در هنگام هایفوتراپی چه حسی خواهم داشت؟

در حینی که انرژی اولتراسوند اعمال می شود، شما وارد شدن مقدار کمی از انرژی را به عمق بافت احساس خواهید کرد که نشان می دهد انرژی لازم جهت آغاز فرایند ساخت کلاژن در حال دریافت شدن است. میزان احساس راحتی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما احساس کردن انرژی وارد شده فقط در حین انجام کار و ورود انرژی امواج اولتراسوند می باشد و پس از انجام کار وجود نخواهد داشت.

 

 به چند جلسه درمان هایفو HIFU نیاز دارم؟

بیشتر مراجعه کنندگان فقط به یک جلسه درمانی نیاز دارند. با این حال ممکن است بر اساس میزان شلی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن سازی فرد، برخی از بیماران از جلسات درمانی اضافه تری بهره مند شوند. از آنجایی که پوست به طور دائم به سمت پیری می رود، جلسات درمانی نگهدارنده با فواصل طولانی می تواند به مراجعه کنندگان کمک کند تا با استفاده از قدرت ترمیم داخلی بدن، اثرات ظاهری روند طبیعی پیری را متوقف و یا کند کنند.

 

  چه کسی نامزد خوبی برای هایفو HIFU می باشد؟

کاندید مناسب برای هایفو فردی ست که دارای پوست با انعطاف پذیری کم تا متوسط ​​می باشد و در حس و ظاهرش به سمت شلی می رود. نواحی مانند: خط ابروی پایین افتاده، شلی پوست گردن، افتادگی ناحیه آرواره تحتانی و زیر چانه، و خطوط یا چین و چروک بر روی قفسه سینه. البته، بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا شما یک کاندید مناسب هستید، مشورت با یک پزشک است.

 

هایفو برای چه افرادی مناسب است؟

یک کاندید خوب برای هایفوتراپی فردی است که هم خودش حس شل شدن پوست را دارد و هم در ظاهرش درجاتی از شلی پوست مشهود می باشد. پوست شل زیر گردن و زیر چانه، و یا خطوط و چین و چروک بر روی قفسه سینه، نشان می دهد که بیمار ممکن است کاندید این عمل باشد. به طور معمول، افراد با سن ۳۰ سال و مسنتر، دارای شلی خفیف تا متوسط ​​پوست، کاندید می باشند. در عین حالی که هایفوتراپی جایگزین جراحی لیفت نیست ولی بسیاری از افراد مایلند مقداری لیفت صورت داشته باشند اما از لحاظ روحی، جسمی یا مالی برای جراحی آماده نیستند.

 

هایفوتراپی چقدر هزینه دارد؟

هزینه درمان یک هایفوتراپی با کیفیت می تواند وابسته به اندازه منطقه تحت درمان باشد. این عدد در امریکا و اروپا در محدوده ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است ولی در ایران در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار می باشد. ( با توجه به نوسانات قیمت دلار و با توجه اینکه دستگاه هایفو دارای مواد مصرفی خارجی می باشد، هزینه هایفو به دلار ذکر شده است)

 

  آیا هایفو HIFU ایمن است؟

میلیون ها جلسه درمان با روش هایفو HIFU در سراسر جهان و هزاران بار در ایران با خیال راحت استفاده شده است. از خود انرژی اولتراسوند (ماوراء صوت) بیش از ۵۰ سال استه که در زمینه های پزشکی استفاده می گردد.

 

 آیا هایفوتراپی (HIFUTherapy)  عوارض جانبی دارد؟

پوست ممکن است در ابتدا کمی قرمز شود، این می تواند در طول درمان باشد اما گاهی اوقات طولانی تر می شود، اما قرمزی باید ظرف چند ساعت برطرف شود. برخی از مراجعان مختصری تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس را تجربه می کنند، اما این ها به طور طبیعی موقت هستند. سایر عوارض پس از عمل که کمتر شایع می باشد، ممکن است شامل کبودی یا سفتی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشد. به مانند هر روش زیبایی، امکان عوارض نادر دیگر وجود دارد که پزشکتان با شما آن را بررسی خواهد کرد.

 

آیا هایفو هیچگونه عوارض جانبی دارد؟

ممکن است قرمزی جزئی وجود داشته باشد که معمولا در عرض چند ساعت پس از درمان مرتفع می شود. برخی از بیماران ممكن است تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند، اما به طور طبیعی خفیف و موقت هستند.

 

چه مدت طول می کشد تا نتایج هایفو HIFU مشهود باشد و چه مدت دوام دارد؟

پس از جلسه درمان هایفو HIFU شما ممکن است به میزان کمی اثرات اولیه را ببینید، اما نتایج نهایی با توجه به روند طبیعی بازسازی کلاژن به بیش از ۲-۳ ماه زمان نیاز دارد. از آنجا که این روش باعث تحریک تولید کلاژن شما می شود، مدت زمان ایجاد نتایج به واقع به بدن شما بستگی دارد. این درمان تولید کلاژن جدید را در داخل بدن تحریک می کند، اما فرایند طبیعی پیری در بدن شما مشخص می کند که نتایج قابل مشاهده در بیرون چه مدت بعد مشهود خواهد بود.

 

گالری تصاویر هایفوتراپی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *